На засіданні Київської ТПП експерти обговорили питання енергоефективності та державної економічної політики

10.09.2018

На засіданні Київської ТПП експерти обговорили питання енергоефективності та державної економічної політики

На черговому засіданні в Київській ТПП, яке відбулося 6 вересня цього року за участі членів Комітету з питань промисловості та Комітету підприємців у галузі будівництва при Київській ТПП, учасники обговорили питання енергоефективності виробництва та комплексного підходу до фінансування енергоефективних проектів освітлення. Участь в обговоренні також взяв директор Київської незалежної судово-експертної установи, судовий експерт Олександр Семенюк.

Під час доповідей спікерами (Йосип Бучинський – Голова Комітету з питань безпеки ведення бізнесу, Боднар Василь – фінансовий директор українсько-німецької компанії «Шредер-Україна», Шевченко Ігор – керівник ПАТ «Радій») неодноразово зазначалась необхідність впровадження нових енергоефективних технологій та інвестицій в нові освітлювальні технології.

Олександр Семенюк в своєму виступі звернув увагу на проблемні питання вітчизняної промисловості, які гальмують швидке впровадження нових енергоефективних технологій. Серед них:

1) проблема повернення імпортного ПДВ – вітчизняна продукція є неконкурентною, доки не буде відмінено відшкодування імпортного ПДВ. Адже вітчизняні підприємці сплачують 20% ПДВ, а імпортним компаніям держава наразі повністю відшкодовує ПДВ;

2) внутрішній ринок є вкрай низьким та не має достатніх коштів для інвестицій (рівень інвестицій в Україні – на рівні 15%, для впровадження нових енергоефективних технологій необхідно мінімум 25-30%);

3) кредити в Україні досить високі. Банки мають величезні запаси гривні, але, по-перше, бояться видавати кредити після «доларових» кредитів 2000-х років та великого боргового портфелю, по-друге, внаслідок високої процентної ставки НБУ (з 06.09.2018р. була знову підвищена до 18%) банкам вигідніше «здавати» кошти до НБУ, ніж інвестувати в бізнес.

4) малоефективний інституційний захист бізнесу – ніхто не вкладатиме «довгі» гроші в проекти (в т.ч. світлодіодні технології), які не захищені від рейдерського захоплення бізнесу;

5) «сірий» імпорт. Розслідування німецької Süddeutsche Zeitung доводить, що лише через корупцію на митниці Україна щороку втрачає близько п'яти мільярдів доларів США. Ця сума перевищує допомогу від МВФ, ЄС та Світового банку.

Для вирішення цих проблем Олександром Семенюком було запропоновано звернутися від імені Київської Торгово-промислової палати України до відповідних комітетів Верховної Ради України з метою вдосконалення існуючого податкового та митного законодавства.

інші новини >


Top