Про зміни до Податкового кодексу та в секторі економіки

06.02.2019

Про зміни до Податкового кодексу та в секторі економіки
Про необхідність змінювати податковий кодекс в частині перегляду податкового навантаження говорять часто. Але нечасто проводять приклади можливості знизити податки та зберегти достатні джерела наповнення бюджету. Тобто коли соціальні та інші бюджетні статті будуть забезпечені при нижчому податковому навантаженні.

Провідні бізнес-асоціації України разом з експертами-економістами об'єдналися для обговорення основних питань щодо можливості якісних змін в економічному середовищі та поліпшення бізнес-клімату в країні. На заходах присутні представники 68-ми провідних неурядових асоціацій.

В ході дискусії звучали ініціативи щодо впровадження так званого податку на виведений капітал (ПнВК), зниження податкового навантаження для бізнесу на фонд оплати праці, подальша реформа судової системи, запровадження безпаперових технологій державними органами, скасування мораторію та лібералізація ринку землі тощо;

Зокрема, Президент ВГО “Асоціація платників податків України” Григол Катамадзе зазначив, що будь-які зміни необхідно проводити зважено. Судовий експерт-економіст Олександр Семенюк, який на заході представляв "Асоціацію експертів України", наголосив на тому, що для впровадження податку на виведений капітал та зниження податкового навантаження важливо заздалегідь знайти компенсатори, адже результатом необережного впровадження цих позитивних новацій стане збільшення дефіциту бюджету, Пенсійного фонду та як результат – збільшення соціальної напруги в Україні.

Загалом, на засіданні було затверджено 10 ключових питань в сфері економіки, які представники асоціацій поставлять кандидатам в президенти. В подальших планах Коаліції є зустрічі з представниками влади з тим, щоб десять вимог від ьізнесу та громадського сектору влада взяла до виконання.
інші новини >


Top