Депутати готові скасувати монополію на проведення судових експертиз

01.09.2019

Депутати готові скасувати монополію на проведення судових експертиз

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект 1009 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства України», яким вносяться зміни, зокрема, до ст.7 Закону Украіни «Про судову експертизу» та до ст. 242 КПК Украіни. Відповідний документ вніс президент України Володимир Зеленський. Це фактично означає, що законодавча ініціатива буде підтримана парламентарями. 

Саме такою законодавчою ініціативою ліквідовується, так звана, «монополія державних експертних установ», проти чого не один рік боролися судові експерти. Зокрема, прибирається необхідність сторін кримінального провадження, як сторони звинувачення - слідчого, прокурора, так і сторони захисту - адвоката, ініціювати призначення експертиз у випадках, коли для з’ясування обставин справи необхідні спеціальні знання, виключно через ухвали слідчих-судей.

Нагадаємо, ще в червні цього року експерти збиралися в Міністерстві юстиції на обговорення проблем сфери, і виділяли питання монополії як одне з ключових.

Також з депутатами 8-го скликання напрацювали окремий законопроект для забезпечення судово-експертної діяльності.

інші новини >


Top