З відміною печаток втрачається важливий елемент захисту документа

12.10.2016

З відміною печаток втрачається  важливий елемент захисту документа

Про те, що Верховна Рада України в першому читанні прийняла законопроект, яким пропонується відмовитись від печаток на документах (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями № 4194 від 10.03.2016 р.) вже писали наші експерти.

 

В сьогоднішньому матеріалі експерт Олена Кривошеїна пояснить, чому відсутність відбитків печаток може ускладнити встановлення справжності документів.

 

Відбиток печатки є одним з елементів захисту документа від підробок, адже є способом підтвердження достовірності документа (документів) та/чи повноважень відповідної особи.

 

На практиці під час проведення почеркознавчої експертизи на предмет відповідності підпису особи, яка підписала цей документ, зіштовхуєшся із проблемою неможливості ідентифікації підпису з різних причин (значний розрив у часі виконання, неспівставність порівнюваних підписів, і т.і.). В таких випадках додатковим засобом встановлення справжності документа може послужити дослідження відбитка печатки. У разі відмови від використовування печаток в діловодстві, суди втрачають один з важливих засобів (елементів) доказу у справі.

 

інші новини >


Top