Українські фахівці проводять судові експертизи для іноземних судів

18.10.2016

Українські фахівці проводять судові експертизи для іноземних судів

Окрім українських судів, експертами КНСЕУ проводяться судові експертизи у справах, які розглядають іноземні суди. Про проведення судової експертизи для іноземного суду в матеріалі помічника експерта-генетика Тетяни Солодкої.

 

Після заявленої теми, одразу виникає питання, яка процедура проведення таких експертиз. Оскільки провожу експертизи ДНК, опишу один з останніх прикладів, коли проводила експертизу щодо встановлення батьківства та стягнення аліментів у справі, яку розглядає Окружний суд Кульм (Швейцарія).

 

Доручення про проведення окремих процесуальних дій (в моєму випадку — відбір матеріалу для проведення експертизи) надсилається іноземним судом до Головного територіального управління юстиції в місті Києві на підставі Конвенції про отримання доказів за кордоном у цивільних або комерційних справах (Гаага, 1970 року).

 

Таке доручення виконується з дотриманням вимог розділу VII “Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень”, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 №1092/5/54, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.07.2008 за №573/1564 (зі змінами).

 

Після отримання ухвали суду про проведення окремих процесуальних дій та оплати рахунку відбувається відбір вихідного біологічного матеріалу відповідно до “Інструкції про порядок відбирання зразків букального епітелію для проведення судових молекулярно-генетичних експертиз у цивільних справах та/або експертних досліджень за зверненнями фізичних і юридичних осіб”.

 

Відібрані зразки надсилаються до іноземного суду, в якому відбувається розгляд справи або до іншої установи, адреса якої буде зазначена в ухвалі суду про проведення окремих процесуальних дій.

 

В конкретному моєму випадку, одному з останніх, за результатами розгляду іноземного судового доручення Окружного суду Кульм (Швейцарія) Дарницьким районним судом міста Києва було винесено ухвалу про надання розпорядження експерту у справі №ХХ за позовом ОСОБИ 1, діючої в своїх інтересах та інтересах ОСОБИ 2 до ОСОБИ 3 (громадянина Швейцарії) про встановлення батьківства та стягнення аліментів.

 

Відповідно, фахівцем КНСЕУ було проведено відбирання зразків букального епітелію ОСОБИ 1 та ОСОБИ 2. Відібрані зразки букального епітелію були надіслані до Окружного суду Кульм (Швейцарія).

 

Серед інших випадків на встановлення батьківства, який також запам'ятався, було звернення громадянина Арменії. Дитина щойно народилася і знаходилася ще в пологовому відділенні разом з мамою, коли виникла необхідність через судову експертизу ДНК встановити батьківство. Процедура була аналогічна попередній. Батьківство теж підтвердилося.

 

Хочу звернути увагу на те, що оскільки в Україні дуже багато громадянських шлюбів, зокрема з іноземцями, практика роботи з іноземними судами стає нормою. На щастя, законодавчі процедури прописані достатньо чітко, а обладнання та кваліфікація фахівців дозволяють проводити експертизи, які задовольняють потреби іноземних судів.

інші новини >


Top