Фахівці КНСЕУ проводять правові експертизи

25.10.2016

Фахівці КНСЕУ проводять правові експертизи

Запит на проведення правових експертиз або написання правового експертного висновку зараз досить значний. Адже законодавство змінюється дуже часто, а відслідковувати усі відповідності та практику застосування вкрай важко, якщо цим не займатися постійно і професійно. Саме тому перед укладенням договорів, підписанням контрактів, здійсненням операцій з купівлі-продажу нерухомості, цінних паперів, корпоративних прав тощо проводять правові експертизи.

 

Правові експертизи також дуже важливі для трактування законодавства. Така експертиза — це форма доктринального тлумачення законодавства, яка потрібна для пояснення правових колізій, прогалин законодавства, різночитання, труднощів із застосуванням закону в часі тощо.

 

Правові експертизи суттєво відрізняються від інших видів. У КНСЕУ загалом їх 16, - відзначає директор Наталія Баб'як. Якщо для кожного виду експертиз потрібні спеціальні знання, переважно у вузькій сфері, то з правовою експертизою потрібні глибокі знання в різних сферах права, добре розуміння законодавства і відслідковування усіх його змін.

 

Тому одразу звертаю вашу увагу на законодавство, продовжує пані Наталія. Адже згідно Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Мін'юсту від 08.10.1998р. №53/5, вирішувати правові питання судовому експерту суворо заборонено. Це зрозуміло, оскільки досить малий відсоток судових експертів мають юридичну освіту та володіють достатніми знаннями в галузі права.

 

Однак зважаючи на те, що в сьогоднішніх умовах люди себе страхують від найменших можливих фінансових втрат та правових ризиків у своїй діяльності, які завжди закладені в договорах, угодах тощо, запит на правові експертизи в останній час дуже зріс. Трактування законодавства у вирішенні судових спорів є дуже затребуваним, що теж формує потребу в правових висновках. До написання таких висновків доцільно залучати кандидатів та/чи докторів юридичних наук, створювати групи юристів за спеціалізацією та досвідом роботи. Склад робочої групи можна формувати як з представників теоретичної правової науки, так і зі спеціалістів-практиків для забезпечення розгляду якомога ширшого кола питань, - резюмує Наталія Баб'як.

 

інші новини >


Top