Уникнути рейдерських захоплень при відкритих державних реєстрах можливо

23.11.2016

Уникнути рейдерських захоплень при відкритих державних реєстрах можливо

Про механізми, які дозволять уникнути рейдерських захоплень при відкритих державних реєстрах говорили 15 листопада у приміщенні Київської торгово-промислової палати.

 

Серед запрошених гостей був присутній екс-прем’єр-міністр України – президент Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств України Юрій Єхануров, президент Київської ТПП Микола Засульський, перший віце-президент Київської ТПП Людмила Сізікова та віце-президент Київської ТПП Віталій Майстренко, адвокат та партнер АО «Яр.ВАЛ» Сергій Ярош, податковий консультант Київської незалежної судово-експертної установи Олександр Семенюк та інші фахівці в галузі права та економіки.

 

Учасники круглого столу зробили основний акцент на тому, що неефективність захисту права власності негативно впливає на стан економічної безпеки, інвестиційний клімат, розвиток фінансового та фондового ринків. Саме тому рейдерські захоплення підприємств і відкритість інформації в державних реєстрах – взаємопов'язані між собою проблеми.

 

Оскільки питання відкритості реєстрів та доступу до інформації на сьогоднішній день є результатом проведеної реформи державних реєстрів і вимогою європейських організацій, потрібно більше уваги приділяти проблемі рейдерства. Адже майно практично кожної юридичної особи може опинитися під загрозою рейдерського захоплення.

 

Для вирішення цієї проблеми під час засідання круглого столу були запропоновані наступні механізми щодо уникнення ситуацій з рейдерським захопленням на підприємствах:

 

1) по-перше, внесення у відкритий доступ до державних реєстрів інформації щодо всіх реєстраційних дій, здійснених в реєстрі. Адже наразі ця інформація доступна тільки нотаріусам та адвокатам. Власники підприємства не володіють цією інформацією та фактично не можуть швидко реагувати на змін в реєстрі. До того ж відкриття цієї інформації надасть відкритий доступ до «історії» реєстраційних змін підприємства;

 

2) по-друге, необхідне повне впровадження такого дієвого засобу як СМС-повідомлення власника щодо будь-яких реєстраційних змін в держреєстрі. Це різко зменшить спроби шахраїв змінити дані щодо власників підприємства та надасть можливість реальному власнику оперативно відреагувати на протизаконні дії;

 

3) по-третє, з метою уникнення підроблення протоколів та установчих документів необхідно відкрити інформацію щодо осіб, які вносять зміни до установчих документах, а також відкрити інформацію щодо скан-копій установчих документів. Адже в більшості випадків об’єктом підробки в установчих документах є підписи засновників. Відкриття цієї інформації надасть власникам підприємства можливість довести факт підробки підпису на підставі почеркознавчої експертизи або технічної експертизи документів та, таким чином, достатньо швидко та ефективно боротися зі спробами рейдерського захоплення.

інші новини >


Top