Лео Гурефф розповів українським експертам про судову систему та захист прав інтелектуальної власності в США

09.12.2016

Лео Гурефф розповів українським експертам про судову систему та захист прав інтелектуальної власності в США

08 грудня 2016 року в Залі засідань колегії Мін'юсту відбувся круглий стіл на тему: «Захист прав інтелектуальної власності в США: практичні аспекти». Оскільки в Україні триває реформа і сфери інтелектуальної власності, і судової експертизи, досить корисно було поспілкуватися з юристом ЮФ MG-IP (США) Лео Гуреффом, основна сфера діяльності якого - питання інтелектуальної власності та укладення правочинів.

 

Організатори заходу Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України та патентно-юридична компанія "IPStyle" організували цей круглий стіл для того, щоб дізнатися про захист прав інтелектуальної власності в США, зокрема щодо реєстрації торгівельних марок, патентування винаходів і охорони авторських прав, та обговорити перспективи його використання в правотворчій і правозастосовній практиці в Україні. Тому учасники круглого столу задавали Лео Гуреффу багато питань.

 

Експерт КНСЕУ Олександр Семенюк поцікавився, які міри відповідальності експерта в США за надання завідомо неправдивого висновку. На що була надана дуже цікава відповідь. Виявляється, в Федеральних судах (яким підсудні справи щодо патентних спорів) відсутній інститут судових експертів. Натомість в таких справах в якості експертів виступають фахівці в своїй галузі, які під час судового процесу надають свою думку. Окремої кримінальної статті за завідомо неправдивий висновок (як, наприклад, передбачено ст. 384 Кримінального кодексу України) не існує. Сторони конфлікту можуть викликати своїх експертів, які іноді надають майже протилежні висновки. У процесі перехресних адвокатських питань суддя вирішує, якому висновку експерта надати перевагу та взяти до уваги.

 

інші новини >


Top