Судові експерти визначили, що має змінити реформа у сфері судової експертизи

16.12.2016

Судові експерти визначили, що має змінити реформа у сфері судової експертизи

Реформа сфери судової експертизи має стати логічним продовженням реформи судової системи. І для того, щоб ця реформа забезпечила можливість нормальної роботи судових експертів, саме фахівці-практики пропонують своє бачення системних змін у судово-експертній роботі. Про те, які зміни важливі, розповіла директор КНСЕУ Наталія Баб'як.

 

Коли ми на зустрічах чи круглих столах з судовими експертами обговорюємо реформи, вони майже одноголосно говорять, що реформа має вирішити ключові проблеми, які сьогодні є в судово-експертній роботі. Пов'язані ці проблеми з різними умовами роботи судових експертів державних установ та судових експертів незалежних (приватних) установ.

 

В цьому контексті судові експерти просять вирішити три ключові питання:

 

  • включити до складу ЦЕКК незалежних судових експертів з кожної спеціальності;
  • дозволити незалежним судовим експертам брати участь в розробці, написанні та апробації методик проведення судових експертиз;
  • надати право незалежним експертам проводити наступні види судових експертиз:

- Почеркознавчі та технічні експертизи документів;

- Лінгвістичні експертизи;

- Фізико-хімічні експертизи;

- Психологічні експертизи;

- Комп’ютерно-технічні експертизи;

- Експертизи матеріалів, речовин та виробів;

- Біологічні експертизи. 

 

На сьогодні такі зміни є необхідністю і вимогою часу. Адже за той період, коли судову експертизу отримали право за заявою назначати адвокати або інша сторона у справі, їх кількість значно збільшилась. Державні структури в плані швидкості і якості проведення експертиз не завжди відповідають запитам бізнесу і ринку. Незалежні (приватні) судові експерти не бояться конкуренції, але є вище перелічені види судових експертиз, які згідно закону не можуть проводити незалежні судові експерти. Тому в якісних змінах в судово-експертній сфері зацікавлені не лише судові експерти. Таких змін чекають судді та адвокати. Адже якщо проводити реформу, то з метою усунення тих проблем, які є сьогодні системними для сфери судової експертизи, і наближення інституту судових експертиз до загальноєвропейських стандартів.

інші новини >


Top