За підписами в «амбарній книзі» можна відкривати не одне кримінальне провадження

31.01.2017

За підписами в «амбарній книзі» можна відкривати не одне кримінальне провадження

З червня минулого року політичний простір сколихнула тема так званої «амбарної книги», або «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. Книга містить списки владних осіб, які, нібито, отримували грошові кошти від вказаної партії. В результаті проведення судових експертиз та за наявності зібраних доказів під час досудового розслідування, можна відкривати не одне кримінальне провадження.

 

Досліджувати підписи «чорної бухгалтерії» взялися не лише експерти-почеркознавці, а й журналісти.

 

Телеканал «1+1» звернувся до КНСЕУ з проханням прокоментувати належність деяких підписів певним особам. Експерт-почеркознавець КНСЕУ Олена Кривошеїна, дослідивши підписи в «книзі» та порівнявши їх з наданими телеканалом зразками, зазначила, що є достатньо підстав вважати їх справжніми. Також вона зауважила, що всі оприлюднені підписи від імені різних осіб мають свої індивідуальні ознаки, що дозволяє стверджувати про їх виконання саме різними особами, а не однією або декількома особами з метою фальшування цих списків.

 

Також окремі підписи «амбарної книги» були об'єктом дослідження судових експертів, зокрема Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України (ДНДЕКЦ) та Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України. Висновки проведених почеркознавчих експертиз дещо відрізнялися, однак не містять загалом заперечень щодо оригінальності підписів.

 

Крім того, у НАБУ стверджують, що є численні покази осіб, які особисто виконували записи та ставили підписи в «амбарній книзі» за отримання готівкових коштів у відповідних сумах та підтвердили вказаний факт.

 

інші новини >


Top