Рейдерство, контрабанда - про що свідчать експертизи, пов’язані з АТО

15.02.2017

Рейдерство, контрабанда - про що свідчать експертизи, пов’язані з АТО

Протягом трьох років експерти КНСЕУ проводять судові експертизи та експертні дослідження, які мають відношення до подій на Сході країни та наших захисників. І це наводить на сумні висновки – поки одні хлопці на ентузіазмі і вірі в правильність дій захищають наші території, інші заробляють на цьому гроші.

 

Вже у 2017 році надійшло звернення від народного депутата Ігоря Лапіна, який під час поїздки в зону АТО побачив і придбав в магазині горілку з акцизною маркою ДНР. За результатами проведеного фізико-хімічного експертного дослідження було встановлено, що наданий на експертизу об'єкт, а саме горілка "Московська" відповідає ДСТУ. Тобто горілка з акцизною маркою ДНР промислового виробництва і кимось завозиться для продажі на територію України. Напевно, не було б питань, якщо б така продукція продавалась під будь-якою з українських торгових марок, а факт дотримання ДСТУ виробниками лише підтвердив якість виробництва. Обурило нардепа саме те, що продукція з акцизом ДНР продається на лінії розмежування на території України.

 

Інший випадок пов'язаний з почеркознавчою експертизою. Проводили експертизу підпису колишнього американського громадянина Марка Паславського, який загинув в АТО. Російські рейдери за підробними документами захопили аграрне підприємство. Поки друзі бізнесмена шукають правду в судах, зерно та гроші з компанії рейдери виводять в Крим. Також побоюються, що поки триватиме судова тяганина, зникне в кримському напрямку сучасна техніка. Друзі Марка звертають увагу на те, що за підробними документами виходить, що власник компанії нібито продав її російському окупанту, проти якого сам воював на Сході.

 

Експерти КНСЕУ звертають увагу, що подібних випадків, коли підписи військових підробляють, щоб заволодіти їх майном дуже багато.

 

Ще один блок експертиз - це кредитні спори. Попри те, що держава на законодавчому рівні гарантувала учасникам АТО відтермінування щодо відсотків за кредитами, щонайменше на час перебування в зоні ведення військових дій, більшість таких прав доводиться відстоювати в суді.

інші новини >


Top