Кредит - декілька порад для тих, хто вирішив пожити в борг

05.03.2017

Кредит - декілька порад для тих, хто вирішив пожити в борг

До фахівців КНСЕУ часто звертаються щодо проведення судових експертиз або експертних досліджень кредитних договорів. За результатами багаторічної роботи експерти впевнились, що можливість визнати кредитний договір недійсним є у клієнтів майже усіх банків. Зокрема, таких як: Приват, Форум, Дельта, Сведбанк (укладених після 07.06.2007 року). Ключовими є два фактори: порушення Постанови Правління НБУ "Про затвердження Правил надання банками України інформації споживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту" (№ 168 від 10.05.2007 року) та Закону України "Про захист прав споживачів" (ст. 11).

 

Що треба знати під час оформлення кредиту.

 

Кредитний договір є різновидом договору позики. На це вказують норми Цивільного кодексу. Так, ч. 2 ст. 1054 ЦК, яка поширює на відносини за кредитним договором положення § 1 гл. 71 ЦК, що регулює позику, зі специфічними ознаками, притаманними суто інституту кредитування, встановленими § 2 зазначеної глави ЦК, а також іншими нормативними актами. Відповідно до вже згаданої ст. 1054 ЦК за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

 

Важливо читати договір.

 

Саме під час укладення договору банк приховує від позичальника повну та достовірну інформацію щодо кінцевої сукупної вартості кредиту, реальної процентної ставки, умов сплати кредиту тощо. Цим самим банк фактично вводить позичальника в оману щодо реальної відсоткової ставки та кінцевої загальної суми кредиту.

 

Договір можна визнати нікчемним.

 

Згідно ст. 1055 ЦК кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним. Також нікчемним може бути визнаний договір в якому порушені або нечітко прописані умови договору, права і обов'язки сторін (позичальника або кредитодавця). Банк в порядку та на умовах визначених договором, бере на себе зобов'язання відкрити позичальнику відновлювальну кредитну лінію на споживчі цілі на певну суму, прописати відсотки за кредитом, умови та строки погашення кредиту і т.д.

 

Тому якщо банк порушив права або Вам доводиться переплачувати за кредит пам’ятайте - договір можна визнати нікчемним (недійсним) і розірвати договірні відносини з банком.

 

інші новини >


Top