Гідравлічний розрахунок газопроводів різного тиску зберіг завод від закриття

17.03.2017

Гідравлічний розрахунок газопроводів різного тиску зберіг завод від закриття

Один із найпотужніших «заводів» України міг припинити своє існування, залишивши споживачів без молочної продукції, а місто - основного джерела доходу. Однак за результатами проведення додаткової комплексної судової технічної експертизи, призначеної судовому експерту Київської незалежної судово-експертної установи (а саме гідравлічного розрахунку газопроводів різного тиску) суд прийняв рішення, яке зберегло завод.

 

Дана експертиза була особливо складною і проводилась судовим експертом, опираючись на його досвід і проводилась без залучення фахівця вузької галузі. Натомість первинна експертиза була призначена судовому експерту Київського науково-дослідного інституту судових експертиз і у висновку було зазначено про неможливість надання відповіді на основне питання.

 

В позові ПАТ по газопостачанню та газифікації «ГАЗ» до ПАТ «завод» йшлося про стягнення 5103005,79 грн. за отриманий газ.

 

Однак пістав для стягнення не було, і експертиза встановила:

По перше, технічної можливості отримання ПАТ «завод» згідно з Правилами обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання», затвердженими наказом Міністерства Палива та енергетики України від 26 січня 2005 року за №67/11941, з урахуванням обсягів газу, поставлених відповідачу іншими постачальниками немає. В судовій експертизі наведені максимальні обсяги газу, які могло отримати товариство.

 

По-друге, одночасна робота котла ДЕ 10/14 рег. №2310 та котла ДЕ 10/14 рег. №2050 на ПАТ «завод» неможлива.

 

З'ясовувати реальну причину позову експертам недоречно, це можуть розслідувати журналісти. Лише звернемо увагу на те, що за даними Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА, за попередніми підсумками 2016 року обласний центр став одним з найбільших виробників молока в державі, з показником 549,1 тисяч тонн. Питома вага сільськогосподарських підприємств у всіх категоріях господарств становить 41% (по Україні 26%). Найбільші обсяги виробництва молока зосереджені в Бахмацькому і Ічнянському районах, де проводиться 32% молока від загальнообласного показника. Високе місце в рейтингу забезпечило збільшення виробництва молока сільськогосподарськими підприємствами. За 2016 рік вони справили 227,5 тисячі тонн молока, що на 9,6 тисячі тонн (4,4%) більше, ніж за відповідний період 2015 року.

інші новини >


Top