В судових експертів та фахівців з'явилась надія на реформу

09.06.2017

В судових експертів та фахівців з'явилась надія на реформу

Круглий стіл, який відбувся у Верховній Раді України 7 червня на тему «Проведення реформи судової експертизи як складової судової системи», вперше за багато років дав експертам надію на зміни в системі судової експертизи. При чому не просто зміни для галочки, а з урахуванням потреб судових експертів та фахівців галузі.

Круглий стіл проведено за ініціативи та під головуванням народного депутата України Лапіна І.О. Також у заході взяли участь народні депутати України Купрієнко О.В. та Богомолець О.В., представники Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Генерального штабу збройних сил України, Служби безпеки України, Верховного Суду, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної судової адміністрації України, Національної академії внутрішніх справ, Національної академії медичних наук України, Національної академії правових наук України, Державної установи «Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров’я» та інших державних та недержавних судово-експертних установ, експерти, адвокати тощо.


Під час заходу обговорено проблемні питання нормативно-правового регулювання відносин, пов’язаних з проведенням судових експертиз, актуальність проведення реформи судової експертизи. При цьому відзначено важливість збереження фахівців даної сфери. Виступаючі підкреслили важливість уникнення монополії у сфері судової експертизи, запроваджуючи здорову конкуренцію.


Учасники «круглого столу» окремо звернули увагу на вимоги до кваліфікації та атестації судових експертів, необхідність чіткого визначення видів судових експертиз, за якими проводяться дослідження державними судово-експертними установами та незалежними судовими експертами, забезпечення прозорості конкурсів на зайняття відповідних посад.


Крім того, наголошено на перевагах та недоліках здійснення експертизи державними та незалежними (приватними) судовими експертами, участі судових експертів у написанні методик проведення судових експертиз, а також перспективних шляхах подолання основних системних недоліків в системі правосуддя шляхом вдосконалення законодавства у сфері судових експертиз. Зокрема, обговорено такі проекти законів:


- про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (реєстр. № 6232 від  23 березня 2017 року);


- про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (реєстр. № 6232-1 від 10 квітня 2017 року);


- про внесення змін до Закону України "Про судову експертизу" щодо атестації та державної реєстрації методик проведення судових експертиз (реєстр. № 5014 від 08 серпня 2016 року);


- про внесення змін до Закону України "Про судову експертизу" щодо уточнення деяких положень (реєстр. № 6244 від 27 березня 2017 року);


- про судово-експертну діяльність в Україні (реєстр. № 6264 від 30 березня 2017 року);


- про основні засади провадження діяльності у сфері судово-медичної експертизи (реєстр. № 6285 від 04 квітня 2017 року).


Загалом присутні підтримали суб’єктів законодавчої ініціативи в бажанні рухатися в напрямку якісних змін у сфері судової експертизи.


Лапін І.О. закликав присутніх до відкритої співпраці та надання конструктивних пропозицій, які в подальшому будуть опрацьовані та використані в законотворчому процесі.


Пропозиції можна подавати на електронну пошту нардепа Lapin.Ihor@rada.gov.ua 

інші новини >


Top