Коли в Україні з'явиться прозора податкова система — прогнози Марка Беренсона

07.07.2017

Коли в Україні з'явиться прозора податкова система — прогнози Марка Беренсона

Під таким девізом пройшла лекція Марка Беренсона в Києві. Прийшли послухати експерта фахівці податкової сфери та громадські активісти. Серед учасників заходу - податковий консультант КНСЕУ Олександр Семенюк.


На зустрічі Марк Беренсон презентував частину своєї майбутньої книги «Податки та довіра: від примусу до відповідальності у Польщі, Росії та Україні». Автор відзначив, що для того, щоб збудувати іншу модель податкової системи, суспільство має усвідомити таку необхідність, виробити цю модель або запозичити з досвіду інших країн, і запровадити в себе. Саме тому слово “довіра” в назві його книги стоїть поруч зі словом “податки”.


Протягом лекції було проведено порівняльний аналіз ситуації в Україні та окремими країнами Східної Європи. Так, в порівнянні з іншими країнами, в українському суспільстві низький рівень довіри до податкових інститутів зокрема, та до державних інституцій в цілому. Такий стан речей є наслідком деяких негативних факторів: патерналістської ментальності суспільства, загальної недовіри до держави, вкрай неефективної роботи податкових органів.


Також на заході піднімалися проблеми вдосконалення податкового законодавства, впровадження нових методів податкового адміністрування та необхідність дієвого діалогу між суспільством та державою з метою «укладання» нового «соціального договору», що стане основою для подальшого стрімкого розвитку економіки України. І це має стати підгрунтям побудови тієї моделі податкової системи, яке буде базуватись на довірі.


Довідка


Доктор Марк П. Беренсон
- старший викладач Королівського Інституту в Лондоні. Він консультував Представництво Світового Банку в Росії та Програму оподаткування та розвитку ОЕСР. Отримавши ступінь бакалавра Гарвардського університету, він заснував і керував програмою «Law in Action» для Freedom House в Україні до того, як отримав ступінь доктора політичних наук в Принстонському університеті в 2006 році.

інші новини >


Top