Міністерство юстиції на сьогоднішній день самоусунулось від контролю за судовою експертизою, - Олександр Круть

12.09.2017

Міністерство юстиції на сьогоднішній день самоусунулось від контролю за судовою експертизою, - Олександр Круть

Про проблеми в сфері судової експертизи та чому Мін’юст самоусунувся від контролю за судовою експертизою, пояснив на прес-конференції в Главкомі судовий експерт криміналістичних досліджень вибухово-технічних матеріалів та виробів із них, директор Центру судових експертиз “Альтернатива” Олександр Васильович Круть.

Політики про проблеми, які існують в сфері судової експертизи знають. Адже вони самі іноді потребують допомоги в судовому захисті, де серед доказів є судова експертиза. Як приклад, навів справи Юлії Тимошенко, в яких проводив експертизи у 2012 році. Оскільки судові експертизи, які проводили експерти держустанови, на факсимільний відбиток дали підтвердження, що це підпис. Тобто висновок був неправдивий.

Ще на проблеми в сфері судових експертиз мають звернути увагу адвокати. Адже вони є стороною захисту, - додав Олександр Круть.

Щодо державних судово-експертних установ, Олександр Васильович згадав часи, коли очолював Київський науково-дослідний інститут судових експертиз, і коли структура, проводячи судові експертизи, заробляла гроші на своє утримання, і не користувалася бюджетними коштами. Якщо порівняти статистику 2007 і 2017 років, то кількість експертиз, які проводяться не за бюджетні кошти, а за рахунок замовника значно скоротилась в КНДІСЕ. А це означає, що зріс попит на проведення експертиз саме приватними експертами. Натомість, їх чисельність з кожним роком скорочується — від 1200 у 2014 році до близько 450 у 2017. Цьому є дві причини — дії Міністерства юстиції щодо обмеження кількості приватних експертів. І запровадження високої платні за отримання кваліфікації. Вартість сягає десятки тисяч гривень. А якщо спростити умови отримання кваліфікації судового експерта, то 2-3 тис приватних експертів ми отримаємо одразу. По-суті, Міністерство юстиції на сьогоднішній день самоусунулось від контролю за судовою експертизою, за якістю їх проведення та кадровою політикою.

інші новини >


Top