Якщо закрити можливість проведення судових експертиз для приватних експертів, то з’являться справи, які ніколи не потраплять в суд, - експерт Євген Юрченко

01.10.2017

Якщо закрити можливість проведення судових експертиз для приватних експертів, то з’являться справи, які ніколи не потраплять в суд, - експерт Євген Юрченко

Таку думку озвучив під час прес-конференції в ІА Главком судовий експерт у сфері фізико-хімічних досліджень Юрченко Євген Миколайович.


Основна проблема змін до Закону “Про судову експертизу” – це його невідповідність сучасним запитам. Експерти не пропонують щось забрати у держави. Вони просять про альтернативу, щоб були і державні, і приватні судово-експертні установи.


Якщо закрити можливість проведення судових експертиз для приватних експертів, то з’являться справи, які ніколи не потраплять в суд. Бо в державних установах за окремими видами досліджень взагалі відсутні судові експерти. Наприклад, спеціальність 8.10 – Дослідження забруднюючих речовин в навколишньому середовищі. Уявіть якщо хтось взяв хімікати і вилив в поле. Цей факт зафіксовано, і треба провести експертизу, щоб встановити шкоду, яка завдана екології. А це кримінальна справа, і в такому випадку вона ніколи не потрапить в суд.


Виникає питання – навіщо такі обмеження? Закон має робити життя суспільства більш правильним, чеснішим, справедливішим. А такими обмеженнями ми створимо черги.


Тоді включиться корупційна складова. Коли одні будуть чекати на експертизу роками, а інші зможуть домовитись і отримати за тиждень чи місяць.


Керівництво держустанов має зрозуміти, що судові експерти боряться за можливість професійного росту. І перш ніж щось обмежувати, держава має для початку створити штат фахівців і забезпечити можливості їх реалізації.

інші новини >


Top