Як захистити свій підпис від підробки - аналіз судово-експертної практики

18.10.2017

Як захистити свій підпис від підробки - аналіз судово-експертної  практики

Підробка підпису в договорах щодо купівлі-продажу майна


На сьогоднішній день досить часто в судовій практиці зустрічається підробка різного роду договорів, а саме підробка підпису тої чи іншої особи. Найпоширеніше це саме договори купівлі продажу рухомого чі не рухомого майна. Одна із таких ухвал суду надійшла до Київської незалежної судово-експертної установи про проведення судово-почеркознавчої експертизи. Надійшли матеріали справи за позовом Особи1 до Особи2 про визнання договору купівлі продажу недійсним.


Експертизою необхідно встановити чи виконано підпис від імені Особи1 в графі «Продавець» на договорі купівлі продажу нерухомого майна, який був укладений між Особою1 та Особою2. Для проведення експертизи було надано оригінал договору купівлі-продажу нерухомого майна, на якому підпис Особи1 підлягає дослідженню. Дослідженням встановленні розбіжні ознаки суттєві та у своїй сукупності достатні для висновку про те, що підпис від імені Особи1 в графі продавець виконаний не Особою1.


Розписка і встановлення власника підпису


Слід зазначити, що підробляються не тільки договори, а також заповіти і розписки. Ще одна ухвала суду, яка нещодавно надійшла до нашої установи про призначення судово-почеркознавчої експертизи за позовом Особи А до Особи Б про стягнення заборгованості, яка зазначалася в розписці. Особа, яка виконала розписку вважається безвісті відсутньою. Для проведення експертизи було надано копію розписки, зразки почерку та підпису. А саме вільні зразки у вигляді підпису в паспорті, умовно-вільні у вигляді підпису на іншому документі. Експертизою необхідно встановити чи виконаний рукописний текст у розписці особою, яка вважається безвісті відсутньою чи іншою особою, та чи виконаний підпис від імені особи, яка вважається безвісті відсутньою. Експертне дослідженя показало, що розписка та підпис були виконані особою безвісті відсутньою.

Як не переплатити за кредитом


Поширеним також є підробка кредитних договорів, найчастіше в експертній практиці зустрічається саме підробка чи монтаж підпису додаткової угоди в графі «Позичальник», де йдеться про відсоткову ставку за користування кредитними коштами.

інші новини >


Top