Судові експерти створили робочу групу для напрацювання змін до законопроекту

06.12.2017

Судові експерти створили робочу групу для напрацювання змін до законопроекту

Київська науково-дослідна установа неодноразово писала матеріали, а судові експерти брали участь у заходах щодо напрацювання системного законопроекту "Про судово-експертну діяльність в Україні".

6 грудня цього року в Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності зібрались судові експерти, щоб доопрацювати законопроект № 6264 від 30.03.2017 "Про судово-експертну діяльність в Україні". Це стало можливим, оскільки вступили в силу зміни до процесуального законодавства. Відповідно, можна продовжити реформування одного з елементів судової системи – експертизи.

На заході був присутній автор законодавчої ініціативи, народний депутат Ігор Лапін.

Народний депутат звернув увагу, що окрім того, що даним законопроектом буде сформована цілісна система судової експертизи, зокрема інститут приватних експертів. Він також запропонував об'єднатися судовим експертам в єдину асоціацію, яка має запрацювати по аналогії з асоціацією адвокатів.

Учасники заходу також обговорили окремі статті законопроекту, відзначили про проблеми при призначенні судової експертизи у кримінальних справах, у зв'язку з внесеними змінами в новий КПК України, а також звернули увагу на позитивні моменти змін в ГПКУ, ЦПКУ та КАСУ. Вже з'явилося чимало проблем в роботі судмедекспертів.

За підсумками цього обговорення сформована робоча група, яка запропонує повний текст змін до законопроекту, які будуть перенесені народним депутатом для подальшого проходження регламентних процедур для прийняття системного закону "Про судово-експертну діяльність".

інші новини >


Top