Комітет законотворчих ініціатив НААУ підтримує зміни до законодавства про судово-експертну діяльність

22.03.2018

Комітет законотворчих ініціатив НААУ підтримує зміни до законодавства про судово-експертну діяльність

21 березня 2018 року відбулося засідання Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України, присвячене законодавчому регулюванню судово-експертної діяльності в Україні. Про це йдеться на сайті НААУ

У засіданні Комітету взяли участь народний депутат України Ігор Лапін, який є автором проекту Закону України «Про судово-експертну діяльність в Україні», судові експерти, представники наукових установ, експертних організацій, зокрема, Олександр Круть, Ірина Педь, Катерина Сопова, Сергій Волочай, директор Київської незалежної судово-експертної установи Олександр Семенюк. 

Як відмітив ініціатор законопроекту, проект спрямований на те, щоб перезапустити систему проведення судових експертиз і вивести її з-під залежності органів влади.

У виступах на Комітеті також зазначалося, що основними досягненнями проекту є: відхід від монополії держави на проведення судових експертиз, забезпечення рівності у правах судових експертів держустанов та приватних експертів, запровадження системи самоврядування судових експертів.

Вищевказаний законопроект у цілому отримав позитивну оцінку адвокатів. Також було висловлено ряд пропозицій, які покликані покращити положення проекту. Всі надані пропозиції будуть систематизовані та передані суб’єкту законодавчої ініціативи.

інші новини >


Top