Парламентарі змінили КПК, але не вирішили проблему призначення судової експертизи

30.03.2018

Парламентарі змінили КПК, але не вирішили проблему призначення судової експертизи

У Верховній Раді ухвалили законопроект №8151, який скасовує норму Кримінального процесуального кодексу про порядок отримання дозволу на слідчі дії, які були частиною так званих "поправок Лозового". Депутати відмінили необхідність для слідчих і прокурорів отримувати дозволи на слідчі дії лише в судах за місцем реєстрації органу досудового розслідування.

Натомість, питання, які мали спростити призначення судових експертиз у кримінальних справах цим проектом не врегульовувалось. Зареєстрований попередньо законопроект №7547 щодо удосконалення кримінального судочинства парламентарі не прийняли.

Нагадаємо, що норми, які вступили в дію із 16 березня, фактично заблокували роботу слідчих, адже суди за місцем реєстрації органу слідства не справлятимуться із валом запитів від слідчих.

Однак, повністю вимогу про дозвіл суду не відмінили: дозвіл слідчі отримали право отримувати за місцем проведення слідчих дій. Закон, який 29 березня направили на підпис президенту, повертає старий порядок ухвалення процесуальних рішень у кримінальних справах на місця, і не стосується призначення та проведення судових експертиз.

інші новини >


Top