Запропонована судовими експертами система самоврядування знайшла відображення в законопроекті

04.04.2018

Запропонована судовими експертами система самоврядування знайшла відображення в законопроекті

Протягом 6 місяців судові експерти проводили низку обговорень та робочих нарад, щоб доопрацювати законопроект, який ще минулого року був поданий народним депутатом Ігорем Лапіним. В законопроект внесені пропозиції щодо самоврядування судових експертів. Свої пропозиції до тексту також подали і адвокати. Коло осіб, зацікавлених в реформі - суттєво розширилось.

В пояснювальній записці до проекту зазначається, що після зміни процесуального законодавства, з’явилася додаткова потреба відрегулювати законодавство у сфері судової експертизи, та подати відповідний системний законопроект. Практика проведення судових експертиз, запити тих, для кого проводиться судова експертиза вийшли за межі чинного законодавства, і регулюються підзаконними актами, рішеннями судів та роз’ясненнями органів виконавчої влади.

Окремий акцент в законопроекті зроблено на систему самоврядування судових експертів. Зараз існує низка громадських організацій, однак ні впливу на прийняття рішень, ні повноцінної роботи з органами влади діяльність одиничних громадських організацій не забезпечує. Тому пропонується систематизувати роботу органу самоврядування судових експертів, та надати їм повноваження і можливість впливати на рішення в межах своєї діяльності.

Ключовою особою за проектом стає експерт, адже особиста кримінальна відповідальність експерта за надання неправдивих висновків, а також дисциплінарні та адміністративні заходи за неналежне виконання обов’язків судового експерта є в однаковій мірі гарантією належного виконання експертиз експертами як державних установ, так і тих, хто не працює в державних експертних установах.

Текст законопроекту розміщено на сайті Верховної Ради України під номером 8223. Зареєстрував нардеп Ігор Лапін. Також поданий список авторів, які працювали над проектом закону.

інші новини >


Top