НАШІ НОВИНИ
20.10.2019 В очікуванні змін – податки, бізнес та економічні показники

Зустріч представників Національної бізнес-коаліції із депутатами Верховної Ради України та керівниками провідних українських компаній заклали фундамент для змін в економіці країни.
04.10.2019 Депутати скасували монополію на проведення експертиз в кримінальних провадженнях

Верховна Рада України прийняла у другому читанні Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства" (№1009). за документ проголосувало 330 народних депутатів.
27.09.2019 Керівництво КНСЕУ долучилося до обговорення змін в податкове законодавства

01.09.2019 Депутати готові скасувати монополію на проведення судових експертиз

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект 1009 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства України», яким вносяться зміни, зокрема, до ст.7 Закону Украіни «Про судову експертизу» та до ст. 242 КПК Украіни.
23.08.2019 Вітаємо з Днем прапора та Днем незалежності України

Колектив Київської незалежної судово-експертної установи сердечно вітає з Державними святами – Днем прапора та Днем незалежності України!

8-9 серпня в рамках Національної адвокасі-кампанії бізнесу в Центрі міжнародного приватного підприємництва відбулася зустріч експертів з питань обговорення концепції законодавчої ініціативи нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу. Серед учасників був присутній представник Київської незалежної судово-експертної установи – судовий експерт-економіст Олександр Семенюк.
29.07.2019 Експерт розказав про вплив системи формування кущів на склад монотерпенів винограду

Окрім законодавчих змін, експерти також вивчають професійні теми і, зокрема, досліджують залежність накопичення монотерпенів у ягодах винограду сортів Ароматний та Загрей від вибору системи формування кущів. Детальніше в матеріалі Евгена Юрченка.
04.07.2019 Вітаємо з професійним святом!

Колеги, прийміть найщиріші вітання з професійним святом – Днем судового експерта!
25.06.2019 Експерти нагадали про необхідність змінити законодавство

19 червня Директоратом правової політики у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів при Міністерстві юстиції України було проведено зустріч керівників провідних науково-дослідних та недержавних експертних установ на тему: «Стратегічні напрямки організації експертного забезпечення правосуддя».
18.06.2019 Петиція про скасування постанови про збільшення вартості реєстрації ТМ і патентів

Відповідну петицію просять підтримати фахівці у сфері інтелектуальної власності.
Нагадаємо, 12 червня 2019 року Кабінетом міністрів України прийнято постанову № 496 про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1756 і від 23 грудня 2004 р. № 1716.
03.06.2019 Підприємці знайшли відповіді на актуальні питання в сфері трудових та податкових відносин

29.05.2019 Досвід практичних працівників як невід’ємний складник професійно орієнтованої освіти

27.05.2019 Судовий експерт як суб’єкт експертної діяльності та громадянин

На написання цієї статті мене наштовхнуло чергове лицемірство невідомого «героя» парковки біля одного супермаркету Києва. Водій іномарки запаркував своє авто на місці позначки для паркування водіїв з інвалідністю. Накрапав дощик, сім’я просто запаркувалася поближче до входу (мабуть, для зручності). Тим більше, десята година вечора, кому яке діло.

Постановою Верховного суду України від 28.11.2018 року у справі №910/24853/13 колегія суддів оцінила якісну роботу судового експерта-економіста, залученого фахівця та організаційної роботи недержавної установи в такій вузькій галузі як літакобудування. В таких ситуаціях державні експертні установи часто відмовляються від проведення такого рівня складних комплексних експертиз. Так, під час попереднього призначення цієї експертизи всі державні експертні установи відмовились від її проведення, посилаючись на відсутність фахівців вузького профілю, - відзначила керуючий партнер КНСЕУ Наталія Баб'як.
26.04.2019 Привітання з Великоднем!

15.04.2019 Запуск Вищого антикорупційного суду: що чекає на судового експерта

07 червня 2018 року вступив у дію Закон України «Про Вищий антикорупційний суд» (далі за текстом – Закон), відповідно до якого передбачено створення постійно діючого вищого спеціалізованого суду у системі судоустрою України. Як вплине створення окремого суду на роботу судових експертів розповів директор КНСЕУ Олександр Семенюк.
08.04.2019 Уряд схвалив перевірки на поліграфі для керівництва Укроборонпрому

Кабінет міністрів схвалив доопрацьований план реформування оборонно-промислового комплексу та впровадження додаткових заходів, зокрема використання поліграфу для перевірки корупційних ризиків серед керівництва “Укроборонпрому” та інших держпідприємств.
18.03.2019 Парламентарі пропонують удосконалити законодавство щодо захисту авторських прав

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №10143 "Про авторське право і суміжні права», який спрямований на регулювання відносин, пов'язаних з виникненням прав на об'єкти авторського права та об'єкти суміжних прав, використанням таких об'єктів, розпорядженням майновими правами і охороною майнових прав на ці об'єкти, а також охороною особистих немайнових прав творців.
04.03.2019 Рецензування висновків судових експертів – бути чи не бути

Під таким девізом пройшов круглий стіл на тему: "Експертний висновок є ефективним інструментом захисту бізнесу від необґрунтованих податкових нарахувань або штучного інкримінування керівникам і власникам бізнесу шкоди від економічних злочинів".

Експерти КНСЕУ долучаються до участі в круглому столі і вас запрошуємо обговорити актуальні питання галузі.
17.02.2019 Експерти про жирнокислотний склад рослинних масел

Чергова стаття практичного змісту від експертів Є. Юрченко та О. Канюка. Автори розкривають питання щодо відповідності ГОСТу 30623-98 "Масла рослинні і маргаринова продукція. Метод виявлення фальсифікацій" найбільш поширеним видам рослинних масел.
09.02.2019 Як встановити справжність оливкової олії

В Україні існує актуальна проблема встановлення якості та справжності олієжирової продукції, і в першу чергу оливкової олії, як одного з найбільш вживаного цінного виду олій. Найпоширенішим способом фальсифікації цінних видів олій, є додавання до них більш дешевих видів (соняшникової, кукурудзяної, соєвої, рапсової та інших).
06.02.2019 Про зміни до Податкового кодексу та в секторі економіки

Про необхідність змінювати податковий кодекс в частині перегляду податкового навантаження говорять часто. Але нечасто проводять приклади можливості знизити податки та зберегти достатні джерела наповнення бюджету. Тобто коли соціальні та інші бюджетні статті будуть забезпечені при нижчому податковому навантаженні.
11.01.2019 Судові експерти приєдналися до Національної адвокасі-кампанії

Вже не першій рік судові експерти озвучують необхідність змінити законодавство в сфері судової експертизи та закликають владу до діалогу. Участь у Національній адвокасі-кампанія бізнесу розглядають саме як одну з можливостей донести до влади позицію судових експертів, зокрема тих, які працюють в приватному секторі і попри неузгодженість в законодавстві, проводять експертизи для забезпечення правосуддя в нашій країні. До проекту долучилися експерти, які є членами ГО «Асоціація експертів України».

28.12.2018 Привітання з Новим Роком та Різдвом Христовим!

Шановні друзі, колеги, партнери!
Вітаємо Вас з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Бажаємо духовного піднесення, родинного затишку, добра і здобутків!
Нехай збуваються мрії і все вдається!
04.12.2018 Бізнес виступає проти монополії в сфері судової експертизи

28 листопада 2018 року в Бізнес-залі Київської торгово-промисловій палати відбулось засідання Комітету з питань безпеки ведення бізнесу під головуванням Віце-президента Київської ТПП Віталія Майстренка та Голови Комітету з питань безпеки бізнесу, Голови правління – генерального директора Адвокатського об'єднання "Яр.ВАЛ" Йосипа Бучинського.

18 вересня 2018 року Верховною Радою був прийнятий в першому читанні законопроект №8336 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій незалежності судового експерта та належного забезпечення здійснення судово-експертної діяльності».
12.11.2018 Адвокати та судові експерти пройшли підвищення кваліфікації

В Чернігові 3 листопада зібралися адвокати та судові експерти, щоб обмінятися досвідом та поділитися знаннями в питаннях захисту прав осіб, який не можливий без адвокатів та висновків експертів.
06.11.2018 Експерти КНСЕУ провели практичний форум у Хмельницькому

Виїзний форум в місті Хмельницькому став фактичним продовженням діалогу між експертами, суддями, правоохоронцями та адвокатами щодо питань судової експертизи.
26.10.2018 В Рівному провели практичний форум щодо проведення експертиз

Фахівці КНСЕУ провели 18 жовтня виїзний форум в місті Рівне.
18.10.2018 АНОНС. Експерти КНСЕУ проведуть практичний форум у місті Рівне

18 жовтня 2018 року фахівці Київської незалежної судово-експертної установи в місті Рівне проведуть Практичний форум з питань призначення та проведення судових експертиз.
06.10.2018 Олександр Семенюк отримав кваліфікацію судового експерта

Колектив Київської незалежної судово-експертної установи вітає директора Олександра Семенюка з успішним проходженням атестації та отриманням кваліфікації судового експерта.
21.09.2018 АНОНС. Експерти КНСЕУ обговорять перспективи та стратегії для України

28 вересня 2018 року відбудеться політико-правовий форум: “Перспективи та стратегії для України на 2019 рік”. Від КНСЕУ на заході будуть Тетяна Солодка та Анна Овчиннікова.

На черговому засіданні в Київській ТПП, яке відбулося 6 вересня цього року за участі членів Комітету з питань промисловості та Комітету підприємців у галузі будівництва при Київській ТПП, учасники обговорили питання енергоефективності виробництва та комплексного підходу до фінансування енергоефективних проектів освітлення.
30.08.2018 Експерти КНСЕУ прочитали лекції для військових прокурорів

23.08.2018 Вітаємо з Днем незалежності України!

Вітаємо із найбільшим національним святом українського народу — Днем незалежності! Сьогодні – ми усі творимо нашу історію. Кожен з нас є частиною незалежності України.

Після запровадження судової реформи, внесення змін в процесуальне законодавство та в Закон України "Про судову експертизу", все більше з'являється незрозумілих трактувань норм закону в частині проведення судової експертизи. Зокрема, статті 7 Закону "Про судову експертизу", та статей 69, 94, 242 КПК.
.jpg)
З середини липня ринок нерухомості і оцінки сколихнула новина про “диво” реєстр, яким фактично заблокували можливість купувати та продавати нерухомість. В чому була проблема і як її вирішують, коментує економіст, судовий експерт Олександр Семенюк.
18.07.2018 Інформація щодо рішення про визнання знака «Корвалол Corvalolum» добре відомим

04.07.2018 Вітаємо з Днем судового експерта

02.07.2018 Реформа судової експертизи відбувається не важче інших системних змін

Системні законопроекти мають більше спротиву, але вони результативніші.
Поясню на прикладі реформи судової експертизи. Оскільки була учасником робочих груп з написання законопроекту, є одним із співавторів і знаю ситуацію загалом.
07.06.2018 Катерина Сопова: Система судових експертиз потребує змін

30.05.2018 Спам поправок – парламентарі взялись за судову експертизу

Ще кілька років тому судові експерти не могли добитися уваги законотворців до проблем, які існують в їх галузі. Однак за останній рік законодавчих ініціатив подавалось десятки. Чому склалася така ситуація і на що очікувати судовим експертам – зібрали найбільш популярніші факти в матеріал.
15.05.2018 В судовій експертизі може з'явитись додатковий реєстр з ключем доступу

Такі новації пропонують парламентарі, вносячи чергові зміни в кримінальний та кримінально-процесуальний кодекси. Законопроект під номером 8336 зареєстрували народні депутати Антон Геращенко та Дмитро Білоцерковець. Хоч назва законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій незалежності судового експерта та належного забезпечення здійснення судово-експертної діяльності", саме гарантії незалежності нівелюються появою додаткового реєстру.
04.05.2018 КНСЕУ розширює свою роботу в сфері економічних експертиз

Київська незалежна судово-експертна установа займається експертною діяльністю майже десять років. Серед основних видів експертиз, які проводять експерти КНСЕУ, є як поширені види (будівельно-технічна, почеркознавча, економічна експертиза, товарознавча, земельно-технічна, експертиза давності), так і експертизи із своєю специфікою (комп’ютерно-технічна, лінгвістична, мистецтвознавча).
26.04.2018 Експерти провели заняття для військових прокурорів

23.04.2018 Як захистити честь і гідність за допомогою лінгвістичної експертизи

Серед великої кількості справ, які розглядаються судами, особливе місце займають справи, предметом яких є захист честі, гідності та ділової репутації. Захист честі, гідності і ділової репутації – право громадянина та юридичної особи вимагати через суд спростування недостовірної інформації, яка принижує їхню честь, гідність чи ділову репутацію або завдає шкоди їхнім інтересам. Це право закріплено Конституцією України (ч.4 ст.32) та Цивільним кодексом України.
13.04.2018 В КНСЕУ проводять правові дослідження е-декларацій

Протягом двох років чиновники, а з весни цього року – і громадські активісти, відповідно до законодавства подають електронні декларації. Впровадження системи електронного декларування мало на меті досягнення двох цілей. По-перше, зафіксувати статки публічних службовців, а по-друге – добитися пояснення невідповідностей між реальним рівнем життя цих службовців та задекларованими статками, які ймовірно зароблені незаконно.
06.04.2018 Щиро вітаємо Вас з Великоднем!

Щиро вітаємо Вас з Великоднем!
Нехай це величне свято наповнить серце світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. Бажаємо Вам радості, здоров’я, добробуту і благополуччя.
Колектив Київської незалежної судово-експертної установи

Протягом 6 місяців судові експерти проводили низку обговорень та робочих нарад, щоб доопрацювати законопроект, який ще минулого року був поданий народним депутатом Ігорем Лапіним. В законопроект внесені пропозиції щодо самоврядування судових експертів.
30.03.2018 Парламентарі змінили КПК, але не вирішили проблему призначення судової експертизи

У Верховній Раді ухвалили законопроект №8151, який скасовує норму Кримінального процесуального кодексу про порядок отримання дозволу на слідчі дії, які були частиною так званих "поправок Лозового". Депутати відмінили необхідність для слідчих і прокурорів отримувати дозволи на слідчі дії лише в судах за місцем реєстрації органу досудового розслідування.
17.03.2018 АНОНС. В НААУ обговорять питання реформування судово-експертної діяльності

21 березня 2018 року на засіданні Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України, на якому буде розглянуто питання щодо вдосконалення судово-експертної діяльності в Україні у контексті судової реформи.
06.03.2018 Реклама — піар чи мистецтво — експерт вивчав нестандартний підхід

Нещодавно до Київської незалежної судово-експертної установи звернувся клієнт, який вирішив підійти до реклами не зовсім стандартним шляхом. Ми звикли бачити на перших шпальтах газет, журналів та на сітілайтах фото успішних, впевнених в собі людей, які мало чим відрізняються одне від одного. Усвідомлюючи це, наш клієнт вирішив з’явитися в образі, який однозначно натякає, що відстоювати інтереси треба до останнього, якою б нелегкою була боротьба.

Такі висновки можна зробити, читаючи Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення кримінального судочинства (реєстраційний номер 7547).

02.02.2018 Мораторій на перевірки податкової: вигадка чи реальність?

Ще з 01 січня 2017 року введено в дію Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (так званий «Закон про мораторій» - далі за текстом). Суть закону про мораторій полягає в тому, що відповідно до статті 2 встановлено мораторій на проведення державними органами перевірок в сфері господарської діяльності.
24.01.2018 АНОНС - Круглий стіл щодо застосування експертиз в стратегіях захисту

20.01.2018 Яким бути закону про судову експертизу?


11.01.2018 Розказали, що означає самоврядування судових експертів

02.01.2018 АНОНС - Продовжуємо обговорювати поправки до законопроекту 6264

28.12.2017 Привітання з Новим 2018 роком

Вітаємо з Новорічними та Різдвяними Святами.
27.12.2017 Кваліфікація та атестація судових експертів: на часі оновлення

21.12.2017 АНОНС - Продовжуємо напрацьовувати поправки до законопроекту 6264

13.12.2017 АНОНС - Експерти обговорять поправки до законопроекту про судово-експертну діяльність

06.12.2017 Судові експерти створили робочу групу для напрацювання змін до законопроекту

6 грудня цього року в Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності зібрались судові експерти, щоб доопрацювати законопроект № 6264 від 30.03.2017 "Про судово-експертну діяльність в Україні". Це стало можливим, оскільки вступили в силу зміни до процесуального законодавства. Відповідно, можна продовжити реформування одного з елементів судової системи – експертизи.
25.11.2017 КНСЕУ - “Лідер року” за рейтингом 2017 року

"Золото рейтингу серед господарських товариств України за показником "Чистий дохід від реалізації продукції, товарів, робіт послуг" за основним видом діяльності". Це не лише чергова нагорода. Це цілий рік щоденної роботи не одного десятка експертів. Це відзнака для команди, Це визнання затребуваності фахівців на ринку послуг в сфері судової експертизи.
10.11.2017 Як довести, що забудовник зекономив ваші гроші — практика судекспертизи

Реальні умови, в яких здійснюється будівництво житлових та офісних приміщень все частіше переконує, що перш ніж приймати об'єкт, доречно провести перевірку технічних умов будівництва, якості та стандартів. Практика судових експертиз показує, що є запит на проведення будівельно технічних експертиз чи досліджень для врегулювання спорів між замовником та підрядником.
27.10.2017 Шанси зберегти приватну судову експертизу високі, попри зміни в законодавстві

Незважаючи на те, що парламентарі з певним порушенням процедури прийняли 3 жовтня законопроект № 6232 від 23.03.2017 р. «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», питання щодо реальних змін поки відкрите.
18.10.2017 Як захистити свій підпис від підробки - аналіз судово-експертної практики

На сьогоднішній день досить часто в судовій практиці зустрічається підробка різного роду договорів, а саме підробка підпису тої чи іншої особи. Як не попасти на "гачок", читайте в матеріалі.

Таку думку озвучив під час прес-конференції в ІА Главком судовий експерт у сфері фізико-хімічних досліджень Юрченко Євген Миколайович. Основна проблема змін до Закону “Про судову експертизу” – це його невідповідність сучасним запитам. Експерти не пропонують щось забрати у держави. Вони просять про альтернативу, щоб були і державні, і приватні судово-експертні установи.

Створюючи монополію в проведенні судових експертиз держава cама собі шкодить. Про це на прес-конференції в Главком сказав судово-психіатричний експерт Андрій Каніщев.

Про проблеми в сфері судової експертизи та чому Мін’юст самоусунувся від контролю за судовою експертизою, пояснив на прес-конференції в Главкомі судовий експерт криміналістичних досліджень вибухово-технічних матеріалів та виробів із них, директор Центру судових експертиз “Альтернатива” Олександр Васильович Круть.
02.09.2017 АНОНС. Прес-конференція щодо необхідності реформування судової експертизи

5 вересня 2017 р., в 13.00 год. в приміщенні інформаційного агентства “Главком” (м. Київ, вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція за участю провідних судових експертів на тему: «Ключові аспекти проведення реформи в сфері судової експертизи».
28.08.2017 Подяка за співпрацю

Колектив Київської незалежної судово-експертної установи отримав чергову подяку. Цього разу від Адвокатського об'єднання “Київська правозахисна гільдія”.
В нашій країні відбувається четверта з часів незалежності судова реформа. Але жодна з них не торкнулася системи експертного забезпечення правосуддя. Мені доводилося багато спілкуватися із суддями, адвокатами, науковцями, народними депутатами на тему судової експертизи. Всі вони погоджуються, що стан судово-експертного забезпечення не відповідає вимогам часу та європейському напрямку розвитку нашої країни. Не тільки не відповідає, але й система деградує.
10.08.2017 Суди визначили, як подолати монополію на проведення судової експертизи

Суди апелюють до того, що наявність спеціальних знань підтверджується наявністю відповідної вищої освіти, досвіду роботи та кваліфікацією особи. Тому суди та правоохоронні органи мають можливість безпосередньо залучати до проведення експертиз провідних фахівців наукових академічних установ або інших підприємств. Крім того, керівники державних експертних установ, за погодженням із органом, що призначив експертизу, мають можливість залучати до проведення експертизи фахівців, які не є атестованими судовими експертами проте цим правом користуються досить не часто.
01.08.2017 З чим пов'язані штучні обмеження в почеркознавчій експертизі
Наскільки змінилась почеркознавча експертиза за 20 років, і чому обмеження, які на сьогодні встановлені — штучні, пояснює експерт-почеркознавець Олена Кривошеїна.
26.07.2017 Реформа судової експертизи направлена на вирішення проблем сфери

Реформа судової експертизи направлена на вирішення проблем сфери. Про це написав у своєму блозі автор законопроекту "Про судово-експертну діяльність в Україні", народний депутат Ігор Лапін.
19.07.2017 Судовий експерт пояснив, чому судово-психіатрична експертиза опинилась поза законом

В попередньому матеріалі, який стосувався судово-психіатричної експертизи, експерт Андрій Каніщев зробив акцент на тому, що у законодавстві про судову експертизу найбільш проблемним та болючим питанням є державна монополія на окремі категорії судових експертиз, до яких належить в тому числі і судово-психіатрична експертиза. В цій частині матеріалу дається пояснення, чому судово-психіатрична експертиза опинилась поза законом.
14.07.2017 Яким має бути законодавство про судову експертизу: погляд судово-психіатричного експерта
У законодавстві про судову експертизу найбільш проблемним та болючим питанням є державна монополія на окремі категорії судових експертиз, до яких належить в тому числі і судово-психіатрична експертиза. Свій погляд на проблему та шляхи її вирішення пропонує судово-психіатричний експерт Андрій Каніщев.
07.07.2017 Коли в Україні з'явиться прозора податкова система — прогнози Марка Беренсона

Під таким девізом пройшла лекція Марка Беренсона в Києві. Прийшли послухати експерта фахівці податкової сфери та громадські активісти. Серед учасників заходу - податковий консультант КНСЕУ Олександр Семенюк.
03.07.2017 Вітаємо з Днем судового експерта

Колеги, прийміть найщиріші вітання з професійним святом – Днем судового експерта!
29.06.2017 АНОНС. Судові експерти проведуть семінар для адвокатів міста Києва

У п’ятницю, 30 червня 2017 року з 12.00 до 15.00. відбудеться семінар з підвищення кваліфікації адвокатів міста Києва.
23.06.2017 Змінені умови споживчого кредитування
 (resized).jpg)
З 10 червня набрав чинності Закон України № 1734-VIII «Про споживче кредитування» (далі – Закон), відповідно до якого змінені умови споживчого кредитування. Запропоновані зміни є прогресивними на шляху захисту прав споживачів у споживчому кредитуванні. Тепер можна чітко зрозуміти, що будь-який кредит складається із власне кредиту та витрат на його обслуговування.
14.06.2017 АНОНС. Судові експерти ініціюють обговорення законопроекту

За результатами проведення круглого столу на тему: "Реформування судово-експертної діяльності як складової судової системи" 7 червня 2017 року в Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, судові експерти ініціюють обговорення законопроекту 6264 "Про судово-експертну діяльність в Україні" народного депутата України Ігоря Лапіна, з метою уточнення окремих норм та доопрацювання потрібних змін.
09.06.2017 В судових експертів та фахівців з'явилась надія на реформу
Круглий стіл, який відбувся у Верховній Раді України 7 червня на тему «Проведення реформи судової експертизи як складової судової системи», вперше за багато років дав експертам надію на зміни в системі судової експертизи. При чому не просто зміни для галочки, а з урахуванням потреб судових експертів та фахівців галузі.
31.05.2017 АНОНС: 7 червня відбудеться круглий стіл щодо реформи судової експертизи

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя відповідно до свого рішення від 17.05.2017 (протокол №59) проводить «круглий стіл» на тему: «Проведення реформи судової експертизи як складової судової системи».
25.05.2017 Судова експертиза – куди рухається вітер змін

Починаючи з нового року в інформаційній та політико-правовій площині було зроблено чимало заяв щодо необхідності провести реформу судової-експертизи. Ми вирішили проаналізувати риторику та спробувати визначити, на які зміни чекати судовим експертим.
17.05.2017 Судова практика зростає: чергова перемога у визнанні недійсним кредитного договору

Судова практика щодо визнання недійсним кредитного договору зростає. Не останню роль в прийнятті таких рішень судами відіграють висновки експертів, в яких підтверджені доводи щодо порушень банком чинного законодавства при укладенні договору, а саме: позичальника введено в оману щодо реальної процентної ставки та абсолютного значення подорожчання кредиту.
11.05.2017 Експерт-почеркознавець пояснює наслідки відміни печаток
.jpg)
Прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями» (№ 1982-VIII від 23.03.2017 р.,) яким по суті відміняються печатки в документах, з одного боку призведе до подальшої лібералізації умов ведення бізнесу, а з іншого - сприятиме зменшенню наглядової функції держави. Що при цьому зміниться в роботі експерта-почеркознавця, пояснює Олена Кривошеїна.
03.05.2017 Суд визнав договір купівлі-продажу прав вимоги за кредитами недійсним

На сьогоднішній день в судовій практиці все більше спорів, які стосуються продажу прав за кредитами. Однак є шанс, що з'явиться практика, згідно якої не буде законних підстав "перепродавати кредити".
24.04.2017 Як захиститись платнику податків під час податкової перевірки
 (resized).jpg)
Під час здійснення податкової перевірки контролюючі органи іноді вдаються до спірних, некоректних та необґрунтованих донарахувань, наслідком чого є складання податковими органами Акта перевірки та направлення податкових повідомлень-рішень (ППР). Чи можна цьому завадити, читайте в матеріалі податкового консультанта Олександра Семенюка.
14.04.2017 Привітання з Великоднем!

Христос Воскрес!
05.04.2017 Колектори — хто, чому і за скільки продає борги (продовження матеріалу)

В попередньому матеріалі ми розповідали, чому колекторів бояться, якщо вони поза законом. В другій частині консультант з економічних питань Наталія Волкова деталізує історію прикладами.

Завдяки роботі одного з найкращих адвокатів з кредитних спорів Ігоря Мельника суд визнав, що Договір факторингу, за яким переуступлено право вимоги за кредитним договором до фізичної особи Позичальника, не суб'єкта господарської діяльності, - є недійсний!
24.03.2017 Колектори поза законом. Чому їх бояться?

Останнім часом до Київської Незалежної судово-експертної установи все частіше звертаються з проханням провести експертно-економічне дослідження фінансово-кредитних операцій у зв’язку з погрозами зі сторони юридичних або фізичних осіб, що надають колекторські послуги. Як себе поводити з колекторами пояснює консультант з економічних питань Наталія Волкова.
17.03.2017 Гідравлічний розрахунок газопроводів різного тиску зберіг завод від закриття

Один із найпотужніших «заводів» України міг припинити своє існування, залишивши споживачів без молочної продукції, а місто - основного джерела доходу. Однак за результатами проведення додаткової комплексної судової технічної експертизи, призначеної судовому експерту КНСЕУ (а саме гідравлічного розрахунку газопроводів різного тиску) суд прийняв рішення, яке зберегло завод.
05.03.2017 Кредит - декілька порад для тих, хто вирішив пожити в борг

До фахівців КНСЕУ часто звертаються щодо проведення судових експертиз або експертних досліджень кредитних договорів. За результатами багаторічної роботи експерти впевнились, що можливість визнати кредитний договір недійсним є у клієнтів майже усіх банків.

Позивач звернувся до суду із позовом про визнання договору оренди недійсним, обґрунтовуючи свою вимогу тим, що підпис на договорі не належить директору підприємства. Ухвалою суду в порядку, передбаченому ст. 41 ГПК України, у справі призначено почеркознавчу експертизу; ухвалу мотивовано тим, що необхідні спеціальні знання, якими не володіє суддя, для встановлення справжності та належності підпису певній особі на спірному договорі.
22.02.2017 Міністерство юстиції визначило вартість експертогодини на 2017 рік

З 17 лютого 2017 року набрав чинності Наказ Міністерства юстиції України “Про встановлення нормативної вартості однієї експертогодини у 2017 році”.
15.02.2017 Рейдерство, контрабанда - про що свідчать експертизи, пов’язані з АТО

Протягом трьох років експерти КНСЕУ проводять судові експертизи та експертні дослідження, які мають відношення до подій на Сході країни та наших захисників. І це наводить на сумні висновки – поки одні хлопці на ентузіазмі і вірі в правильність дій захищають наші території, інші заробляють на цьому гроші.
08.02.2017 Банки програють кредитні спори, бо порушують вимоги закону

Практика судових рішень, коли банки програють кредитні спори через порушення норм закону зростає з кожним днем. Дієвим механізмом отримання саме такого результату є проведення судової економічної експертизи та експертних досліджень.

В контексті захисту прав споживачів в кредитних правовідносинах певний інтерес представляє недавнє рішення Колегії суддів судової палати у цивільних справах ВССУ від 23 січня 2017року у справі № 569/19957/14-ц. Справа характеризується високим рівнем правової аргументації позиції позивача. В основу рішення суди поклали висновок призначеної судом судово-економічної експертизи, що проводилась експертом «Київської незалежної судово-експертної установи».
31.01.2017 За підписами в «амбарній книзі» можна відкривати не одне кримінальне провадження

З червня минулого року політичний простір сколихнула тема так званої «амбарної книги», або «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. Книга містить списки владних осіб, які, нібито, отримували грошові кошти від вказаної партії. В результаті проведення судових експертиз та за наявності зібраних доказів під час досудового розслідування, можна відкривати не одне кримінальне провадження.
.jpg)
З часів прийняття в 1999 році Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» – в нього досить часто вносили поправки. Однак, на відміну від інших редакцій, остання редакція Закону, прийнята Верховною Радою України 03.11.2016 р., містить цікаві та неоднозначні зміни у трактуванні терміну «первинний документ».
23.01.2017 АНОНС. Судові експерти прочитають лекцію для прокурорів

8 лютого експерти-фахівці Усіков І.П., Усков К.Ю, Шаповалов В.О. розповідатимуть про питання реалізації прокурором процесуальних повноважень в надзвичайних ситуаціях та в районі проведення АТО.
17.01.2017 У 2017 році реформа судово-експертної сфери має бути проведена

Наприкінці минулого року Міністр юстиції Павло Петренко оголосив, що найближчим часом презентує концепцію реформування сфери судової експертизи. В чому можуть полягати зміни і коли очікувати на обіцяну реформу, в коментарі директора КНСЕУ Наталії Баб'як.
09.01.2017 Детектор брехні розкаже про чиновників все

На сьогодні спостерігається все більша зацікавленість до використання нетрадиційних методів дослідження, таких як детекція брехні або використання комп’ютерного поліграфа в рамках досудового розслідування або судового провадження. Використовується поліграф як додатковий доказ, що дозволяє з’ясувати інформацію, за допомогою якої можна підтвердити або спростувати причетність конкретної особи до певних злочинних дій.
29.12.2016 Привітання з Новим Роком та Різдвом Христовим!

Колеги, друзі, партнери!
Прийміть наші найщиріші вітання з Новим 2017-м роком та Різдвом Христовим. Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток. Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань.
З Новим Роком !
21.12.2016 Судові експерти звернулись до Міністра юстиції

Судові експерти, члени ГО "Асоціація експертів України" звернулись до Міністра юстиції України та голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя з проханням врахувати їх пропозиції під час проведення реформи в сфері судової експертизи.
16.12.2016 Судові експерти визначили, що має змінити реформа у сфері судової експертизи

Реформа сфери судової експертизи має стати логічним продовженням реформи судової системи. І для того, щоб ця реформа забезпечила можливість нормальної роботи судових експертів, саме фахівці-практики пропонують своє бачення системних змін у судово-експертній роботі. Про те, які зміни важливі, розповіла директор КНСЕУ Наталія Баб'як.

08 грудня 2016 року в Залі засідань колегії Мін'юсту відбувся круглий стіл на тему: «Захист прав інтелектуальної власності в США: практичні аспекти». Оскільки в Україні триває реформа і сфери інтелектуальної власності, і судової експертизи, досить корисно було поспілкуватися з юристом ЮФ MG-IP (США) Лео Гуреффом, основна сфера діяльності якого - питання інтелектуальної власності та укладення правочинів.
06.12.2016 Визнання кредитних договорів недійсними: тенденції судової практики

Нещодавня Постанова ВСУ від 19 жовтня 2016 року по цивільній справі №6-384цс16 викликала резонанс в юридичних колах. Говорячи юридичною мовою - дискусії точилися щодо визнання особи недієздатною в разі проведення судово-психіатричної експертизи, та як наслідок — визнання кредитного договору недійсним. Простіше кажучи, психічно хворим людям дозволили не платити за кредитами.
30.11.2016 Адвокатам розкажуть про специфіку роботи судових експертів

2 грудня в приміщенні Міністерства юстиції України судові експерти КНСЕУ розказуватимуть адвокатам про специфіку проведення судових експертиз.
28.11.2016 Фахівці КНСЕУ виступлять з доповіддю перед військовими прокурорами

Протягом 21 листопада – 9 грудня 2016 року в Національній академії прокуратури проходитиме підвищення кваліфікації слідчих військових прокуратур України.
23.11.2016 Уникнути рейдерських захоплень при відкритих державних реєстрах можливо
Про механізми, які дозволять уникнути рейдерських захоплень при відкритих державних реєстрах говорили 15 листопада у приміщенні Київської торгово-промислової палати.
17.11.2016 Медіація як інструмент вирішення податкових спорів
 копія.jpg)
Сьогодні вже ні в кого не виникає сумнівів, що медіація є одним з найкращих інструментів вирішення спорів. Про сучасні методи вирішення спорів та медіацію в податковій сфері читайте в матеріалі податкового консультанта КНСЕУ Олександра Семенюка.
08.11.2016 Чи можна обманути поліграф?

Сьогодні з метою перевірки інформації все частіше вдаються до використання поліграфа. Про те, наскільки потрібно використовувати поліграф, щоб дізнатися правду, в матеріалі поліграфолога Мар'яни Цивінської.
31.10.2016 Мінімальна зарплата 3 200 грн: благо чи популізм?

Вже тиждень вся країна обговорює урядову ініціативу щодо підвищення рівня мінімальної заробітної плати до 3 200 грн. Наскільки можливе таке підвищення з 01 січня 2017 року, що для цього потрібно і якими будуть наслідки підвищенням мінімальної заробітної плати в матеріалі податкового консультанта КНСЕУ Олександра Семенюка.
25.10.2016 Фахівці КНСЕУ проводять правові експертизи

Запит на проведення правових експертиз або написання правового експертного висновку зараз досить значний. Адже законодавство змінюється дуже часто, а відслідковувати усі відповідності та практику застосування вкрай важко, якщо цим не займатися постійно і професійно. Саме тому перед укладенням договорів, підписанням контрактів, здійсненням операцій з купівлі-продажу нерухомості, цінних паперів, корпоративних прав тощо проводять правові експертизи.
18.10.2016 Українські фахівці проводять судові експертизи для іноземних судів

Окрім українських судів, експертами КНСЕУ проводяться судові експертизи у справах, які розглядають іноземні суди. Про проведення судової експертизи для іноземного суду в матеріалі помічника експерта-генетика Тетяни Солодкої.
12.10.2016 З відміною печаток втрачається важливий елемент захисту документа

Про те, що Верховна Рада України в першому читанні прийняла законопроект, яким пропонується відмовитись від печаток на документах (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями № 4194 від 10.03.2016 р.) вже писали наші експерти. В сьогоднішньому матеріалі експерт Олена Кривошеїна пояснить, чому відсутність відбитків печаток може ускладнити встановлення справжності документів.
.jpg)
Під час перевірки суб'єктів господарювання досить часто складається парадоксальна ситуація, колипредставники контролюючих органів, зокрема, Державної фіскальної служби, державної аудиторської служби (колишнє КРУ) вдаються до необгрунтованих, спірних підстав до донарахування податків та відповідних штрафних санкцій. В чому причина такої ситуації і як цьому запобігти, читайте в матеріалі нашого юриста, податкового консультанта Олександра Семенюка.
29.09.2016 Експертиза ДНК — від встановлення батьківства до доказування материнства

Найчастіше експертизу ДНК проводять для встановлення батьківства. Але трапляються на практиці випадки, коли жінкам доводиться доводити своє материнство. Про цікаві аспекти роботи експертів-генетиків в матеріалі помічника експерта-генетика КНСЕУ Тетяни Солодкої.

Парламентарі пропонують відмовитись від печаток. Відповідний законопроект (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями № 4194 від 10.03.2016 р.) було прийнято в першому читанні 8 вересня 2016 року. Що більше в такому рішенні: імплементації загальноєвропейських норм в українське законодавство чи шлях до шахрайства та підробки документів розбирався податковий консультант Олександр Семенюк.
17.09.2016 На чиєму боці правда, або чому кредитний договір можна визнавати недійсним

Протягом останніх двох років завдяки роботі судових експертів вдалося встановити практику, відповідно до якої кредитні договори можуть бути визнані недійсними. Ситуація виявляється значно простішою, ніж здається на перший погляд. Адже дуже часто при укладанні кредитного договору банк порушує умови кредиту, що в майбутньому дає підстави визнати такий договір недійсним.
11.09.2016 Обережно, висновки експертів можуть підробляти

Фахівці КНСЕУ вже не вперше зустрічають підроблені висновки. За останні роки було виявлено велику кількість підроблених висновків із напрямків будівельно-технічної та економічної експертиз. За фактом підробки висновків відкриті кримінальні провадження та йде слідство.
06.09.2016 Успіх, розділений з партнерами

30.08.2016 Директор КНСЕУ визнана “Професіоналом року”

25.08.2016 КНСЕУ - “Лідер галузі” за рейтингом 2016 року

19.08.2016 Визнання кредитних договорів недійсними



04.07.2016 Привітання до дня судового експерта

01.07.2016 Вищий суд з питань інтелектуальної власності захистить права власників об'єктів ІВ

2 червня цього року парламентарі прийняли новий Закон "Про судоустрій і статус суддів" та зміни до Конституції, в частині правосуддя. Таким чином в історії судової системи України покладено черговий етап проведення реформи. Для фахівців судової експертизи та сфери інтелектуальної власності ці зміни помітні ще й тим, що в трирівневій судовій системі планується створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності.
